HALA WIDOWISKOWO - SPORTOWA W DĘBNIE

Trzecia w tym roku akcja krwiodawstwa.

Akcja organizowana przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębnie, która odbyła się 2 października. W trakcie niedzielnej akcji zebrano blisko 16 litrów krwi, a pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zarejestrowali aż 46 osób z czego 35 osoby oddały krew. Dzięki staraniom druhów z jednostki OSP Dębno udało się zebrać w tym roku 53 litry krwi.

Podczas wydarzenia obecny był Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który wręczał upominki dla osób które pomogły potrzebującym dzieląc się bezcennym płynem.

Krew jest lekiem, którego nie można wytworzyć syntetycznie, a potrzebna jest codziennie, nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na szereg poważnych chorób. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych preparatów, pozwala ratować życie i zdrowie.

Kolejna akcja krwiodawstwa organizowana przez OSP Dębno odbędzie się 12 marca 2023 r.

Call Now Button