HALA WIDOWISKOWO - SPORTOWA W DĘBNIE

Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie

15 października 2018 roku uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie. Inwestycja obejmowała budowę pełnowymiarowej hali sportowej wraz z salami dydaktycznymi.

Hala jest dostępna zarówno dla uczniów, organizacji społecznych, mieszkańców, jak i wszystkich pasjonatów sportu.

– To historyczne wydarzenie i zarazem sukces naszej gminy. Pozyskaliśmy dużą dotację, aby stworzyć obiekt, który będzie służył przez najbliższe dziesięciolecia całej społeczności naszej gminy. 15 października 2018 roku zapisze się złotymi literami w historii gminy Dębno.– mówił wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. 

Budowa obiektu trwała zaledwie dwa lata. W efekcie powstała piękna i najnowocześniejsza hala widowiskowo-sportowa w powiecie brzeskim, która rozpoczęła swoją działalność 2 listopada 2020 roku.

Arena główna stanowi boisko sportowe z płytą o wym. 45,30 m x 24,83 m. Wysokość hali wynosi 11,85 m, co umożliwia rozgrywanie meczy w piłkę siatkową nawet  o charakterze międzynarodowym. Ściany hali zostały wyłożone specjalnymi płytami akustycznymi, jak również sufit wykonany został z płyt akustycznych. Powierzchnia boiska wykonana jest z wysokiej klasy wykładziny sportowej na drewnianej konstrukcji mechanicznie wentylowanej. Obiekt wyposażony jest we wszystkie instalacje wspomagające (elektryczna, gazowa, wodno-kanalizacyjna, wentylacyjna), tablicę wyników oraz wysokiej jakości nagłośnienie.

Płyta boiska przystosowana jest do uprawiania następujących dyscyplin sportowych: halowa piłka nożna, piłka koszykowa, piłka siatkowa, piłka ręczna, skok wzwyż, gimnastyka, karate, judo, fitness, tenis, badminton i inne.

Oprócz tego, dzięki zamontowaniu do konstrukcji dachowej dwóch kotar dzielących boisko na trzy części, na hali można równocześnie prowadzić rozgrywki i zajęcia na trzech równoległych boiskach. W ciągu zaledwie kilku minut halę sportową można przystosować do wielu dyscyplin sportowych.

Na parterze znajdują się: szatnia dla publiczności, sanitariaty dla publiczności, szatnie z sanitariatami i natryskami dla zawodników, pomieszczenie obsługi dźwiękowej, magazyny na sprzęt sportowy, platforma przystosowana do transportu osób niepełnosprawnych. Z parteru na piętro prowadzą dwie oddzielne klatki schodowe.

Na piętrze mieszczą się wejścia na trybuny dla publiczności, gdzie znajdują się miejsca siedzące. Na tym poziomie znajdują się także: sanitariaty dla publiczności, szatnie z sanitariatami i natryskami dla zawodników oraz pokoje dla trenerów i sędziów.

Atrakcyjności całemu obiektowi hali dodaje również fakt iż obok mieści się boisko „ORLIK”, plac zabaw dla dzieci jak również ogólnodostępne miasteczko rowerowe co tworzy świetny kompleks sportowy.

Pomysłodawcą budowy hali jest wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który dzięki tej inwestycji, stworzył dla mieszkańców gminy miejsce do spędzania aktywnie czasu wolnego,
a dzieciom i młodzieży możliwość do doskonalenia swoich sportowych umiejętności.

Budowa kosztowała  ok. 13 mln złotych, z czego prawie 5 mln złotych Gmina pozyskała z Ministerstwa Sportu, Funduszu Inwestycji Samorządowych oraz z PFRON.

– W tym miejscu pragnę podziękować Panu Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce za udzieloną Gminie Dębno pomoc finansową na realizację tego zadania. Serdeczne podziękowania kieruję również do Pani Wiceminister Zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko za okazane wsparcie przy sfinalizowaniu tej inwestycji. – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Wykonawcą inwestycji w wyniku przeprowadzonego przetargu, zostało Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne „Łęgprzem” sp. z o.o. z Krakowa.

Call Now Button