HALA WIDOWISKOWO - SPORTOWA W DĘBNIE

Sukces Koncertu "Gmina Dębno dla Ukrainy"

W minioną sobotę, 9 kwietnia, w Hali Widowiskowo – Sportowej w Dębnie odbył się Koncert „Gmina Dębno dla Ukrainy”, zorganizowany przez Gminę Dębno oraz Stowarzyszenie Muzykalni z Porąbki Uszewskiej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Wojna pomiędzy Rosją a Ukrainą rozpoczęła się 24 lutego. Od tej pory Ukraina broni swojej niepodległości. Chcąc pomóc naszemu sąsiadowi zza wschodniej granicy, zorganizowano koncert połączony ze zbiórką pieniędzy, podczas której zebrano 5 026,65 złotych dla najbardziej potrzebujących osób przebywających na terenie Gminy Dębno. Był to wyraz solidarności z narodem ukraińskim.

Koncert rozpoczął się od wykonania hymnu Rzeczypospolitej Polskiej i Ukrainy.

Na scenie wystąpiła Orkiestra Crushed Sounds Big Band pod dyrekcją Dariusza Swoszowskiego. Artyści zaprezentowali utwory zarówno muzyki patriotycznej jak i filmowej. Razem z orkiestrą wystąpiły znakomite wokalistki nie tylko z polski, ale także z Ukrainy m.in.: Liudmyla Kuraliesova, Ania Drażnycia, Karolina Płaneta, Agnieszka Myrlak, Aleksandra Dzieńska, Kinga Gurgul, Wiktoria Styrna oraz soliści: Roksana Wardzała – skrzypce, Bartłomiej Sowa – akordeon, Filip Jewuła – gitara elektryczna, Gabriela Ciemięga – saksofon.

Wydarzenie zostało poprzedzone kiermaszem świątecznym przygotowanym przez Koła Gospodyń Wiejskich z: Biadolin Szlacheckich, Dębna, Łysej Góry, Porąbki Uszewskiej i Sufczyna. Dochód w kwocie 2 977,70 złotych zostanie przeznaczony na wyposażenie mieszkań dla obywateli Ukrainy.

Imprezę podsumował Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski – dziękując wspaniałym artystom za ich niepowtarzalny występ, pracownikom urzędu gminy oraz jednostek organizacyjnych każdego szczebla, placówek oświatowych i Kół Gospodyń Wiejskich za sprawną logistycznie organizację wydarzenia.

Słowa wdzięczności popłynęły do Mieszkańców, którzy przyjęli pod swój dach obywateli Ukrainy oraz do sponsorów z firm: LOBO, Kora Jamer i Wspólnicy Sp. j., Groszek Wola Dębińska za przekazane materiały do paczek pomocowych.

Call Now Button