HALA WIDOWISKOWO - SPORTOWA W DĘBNIE

O hali

Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w całym regionie.
Budowa pełnowymiarowej Hali rozpoczęła się we wrześniu 2018 roku i trwała niespełna dwa lata.

Powierzchnia całkowita budynku wynosi aż 5 435,54 m2, powierzchnia głównej płyty boiska stanowi 1 124,78 m2.
Pozostała powierzchnia przypada na m.in. szatnie z sanitariatami i prysznicami,  magazyny na sprzęt sportowy,
przestronne korytarze oraz węzeł łączący halę sportową z istniejącym budynkiem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.
Obiekt posiada 230 miejsc siedzących.

Arena główna stanowi boisko sportowe z płytą o wym. 45,30 m x 24,83 m. Wysokość hali wynosi 11,85 m, co umożliwia rozgrywanie meczy w piłkę siatkową nawet o charakterze międzynarodowym. Ściany hali zostały wyłożone specjalnymi płytami akustycznymi, jak również sufit wykonany został z płyt akustycznych. Powierzchnia boiska wykonana jest z wysokiej klasy wykładziny sportowej na drewnianej konstrukcji mechanicznie wentylowanej. Obiekt wyposażony jest we wszystkie instalacje wspomagające (elektryczna, gazowa, wodno-kanalizacyjna, wentylacyjna), tablicę wyników oraz wysokiej jakości nagłośnienie.

Płyta boiska przystosowana jest do uprawiania następujących dyscyplin sportowych:

 • Halowa piłka nożna,

 • Piłka koszykowa,

 • Piłka siatkowa,

 • Piłka ręczna,

 • Skok wzwyż,

 • Gimnastyka,

 • Karate,

 • Judo,

 • Fitness,

 • Tenis,

 • Badminton

Oprócz tego, dzięki zamontowaniu do konstrukcji dachowej dwóch kotar dzielących boisko na trzy części, na hali można równocześnie prowadzić rozgrywki i zajęcia na trzech równoległych boiskach. W ciągu zaledwie kilku minut halę sportową można przystosować do wielu dyscyplin sportowych.

Na parterze znajdują się: szatnia dla publiczności, sanitariaty dla publiczności, szatnie z sanitariatami i natryskami dla zawodników, pomieszczenie obsługi dźwiękowej, magazyny na sprzęt sportowy, platforma przystosowana do transportu osób niepełnosprawnych. Z parteru na piętro prowadzą dwie oddzielne klatki schodowe.

Na piętrze mieszczą się wejścia na trybuny dla publiczności, gdzie znajdują się miejsca siedzące. Na tym poziomie również znajdują się: sanitariaty dla publiczności, szatnie z sanitariatami i natryskami dla zawodników oraz pokoje dla trenerów i sędziów.

Zajęcia sportowe i rekreacyjne w Hali Widowiskowo-Sportowej odbywają się codziennie, w dni powszednie od godz. 8.00 do 22.00, w soboty od godz. 9.00 do 22.00 oraz w niedziele od 9.00 do 20.00 według przyjętego tygodniowego harmonogramu.
W dni powszednie do godz. 16.00 z hali korzysta Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębnie. Od godz. 16.00 w dni powszednie oraz
w soboty i niedziele obiekt udostępniany jest organizacjom sportowym z przeznaczeniem na prowadzenie zajęć treningowych
dla własnych sekcji.

Ponadto, hala może być wynajmowana osobom fizycznym i innym grupom, które odbywają tu typowe zajęcia rekreacyjne.

Projekt sfinansowany został ze środków własnych Gminy Dębno, a współfinansowany ze środków rządowych – Ministerstwa Sportu, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Call Now Button