HALA WIDOWISKOWO - SPORTOWA W DĘBNIE

Konkurs kulinarny już za nami!

18 września 2022 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej odbył się „Piknik z produktem z polskim” połączony z konkursem kulinarnym dla kół gospodyń wiejskich „Bitwa Regionów”.

Bogaty program pikniku, obfitował w szereg atrakcji, w tym występy zespołów ludowych „Łoniowiacy” i „Porąbcoki”. Na scenie pojawił się również Zakliczyński Klub Małopolskich Heligonistów i Harmonistów, który prezentował ludowe utwory muzyczne. Organizatorzy przewidzieli animacje, pokazy, konkursy tematyczne, warsztaty rękodzielnicze, a także znakomite potrawy ukazujące bogactwo kulinarne regionu.

W wydarzeniu udział wzięło 12 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu brzeskiego, a najlepszym okazało się KGW ze Sterkowca, prezentujące polędwicę wieprzową w sosie borowikowym z ziemniakami w mundurkach, ogórkiem kiszonym i z młodą kapustą. Na drugim miejscu sklasyfikowano KGW z Łoniowej, które przygotowało pierogi kudłacze. Na najniższym stopniu podium konkursu stanęły panie z KGW Krajanki z Gnojnika, które wystawiły do konkursu Śliwkowy Specjał według Krajanek.

Wydarzenie uświetnili swoją obecnością Poseł na Sejm RP Józefa Szczurek – Żelazko, Radna Województwa Małopolskiego Anna Mikosz, Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Zastępca Wójta Jacek Szklarz, Zastępca Dyrektora Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie Mirosław Boruta Krakowski, Anna Smoleń, Krzysztof Lewiński, Piotr Szopa oraz Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło.

Call Now Button