HALA WIDOWISKOWO - SPORTOWA W DĘBNIE

Wyjątkowe święto w hali

Seniorzy z gminy Dębno spotkali się by świętować Ogólnopolski Dzień Seniora. Wyjątkowe święto ma na celu docenienie ogromnej roli, jaką seniorzy odgrywają w społeczeństwie oraz stworzyć okazję do wspólnej zabawy.

Wydarzenie zyskało nową odsłonę. Po raz pierwszy seniorzy z wszystkich miejscowości w gminie mieli okazję spotkać się wspólnie. W dniach 15-16 października osoby powyżej 60 roku życia zostały zaproszone do wspólnego celebrowania uroczystości zainaugurowanej przez wójta gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego, która odbyła się na Hali Widowiskowo-Sportowej w Dębnie. Część oficjalna rozpoczęła się przemówieniami zaproszonych gości m.in. Poseł na Sejm RP Józefy Szczurek-Żelazko.

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski złożył gratulacje i podziękowania dla wszystkich seniorów, którzy przybyli na wydarzenie, a także życzył długich lat spędzonych w zdrowiu, niegasnącego optymizmu oraz kolejnych okazji do wspólnego świętowania w tak licznym gronie. Nie zabrakło również podziękowań dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację uroczystości m.in. dla pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Referatu Ewidencji Spraw Społecznych i Sportu, Dębińskiemu Centrum Kultury, jak również sołtysom i radnym, którzy przekazali mieszkańcom zaproszenia. W dalszej kolejności nastąpiło uroczyste przekazanie przez Ambasadora Zdrowego Stylu Życia Marka Pilcha na ręce Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego Certyfikatu Gmina Przyjazna Seniorom oraz Certyfikatu Partner Kampanii Bezpieczny Senior ,,Stop manipulacji – nie daj się oszukać’’.

Seniorzy podczas trwania wydarzenia mieli możliwość otrzymać lub złożyć wniosek o Ogólnopolskie Karty Seniora, a także w punkcie medycznym wykonać pomiar ciśnienia i saturacji. Na przybyłych czekał również pokaz dotyczący zdrowego stylu życia prowadzony przez trenera personalnego Adelę Puskarczyk oraz prezentacja o zbilansowanej diecie przedstawiona przez dietetyka klinicznego Klaudię Urbańską. W programie uroczystości nie zabrakło także części artystycznej. Klub Seniora z Dębna i Sufczyna przygotował recytację utworów poetyckich oraz umilił obecnym czas odpowiednio dobranym repertuarem wokalnym. Całości wystąpienia dopełniło przedstawienie Kabaretu z Łoniowej.

Na seniorów czekały specjalnie przygotowane upominki, a także poczęstunek. Całość z klimatycznymi, melodyjnymi aranżacjami uświetnił zespół muzyczny, który zaprosił gości do wspólnej zabawy tanecznej.

Szczególne podziękowania za owocną współpracę składam wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy byli zaangażowani w organizację tego pięknego wydarzenia- mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Call Now Button