HALA WIDOWISKOWO - SPORTOWA W DĘBNIE

Przemek Kossakowski w Dębnie.

W minioną sobotę w naszej Hali odbyło się spotkanie autorskie z Przemysławem Kossakowskim: dziennikarzem, podróżnikiem, autorem książek ” Na granicy zmysłów”, ” Drobna nieuważność i inne historie”, twórcą cyklu programów telewizyjnych „Kossakowski. Szósty zmysł”, „Inicjacja”, ” Wtajemniczenie”, ” Down the Road”, a przede wszystkim człowiekiem wielu pasji i niezwykłych doświadczeń.

Wieczór zaczął się od powitania zgromadzonych gości, a także złożeniem życzeń z okazji nadchodzących świąt przez Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego. podczas przemowy włodarz gminy podkreślił rolę bibliotek, książki, a także wydarzeń literackich w życiu społecznym gminy. W swoim wystąpieniu wspomniał, że bibliotekarz spełnia wielką rolę w kształtowaniu nowego, lepszego społeczeństwa.

Po słowach wstępu Wójt Gminy Dębno oddał głos Przemysławowi Kossakowskiemu, który rozpoczął spotkanie od wyboru tematu prezentacji. Publiczność demokratycznie zagłosowała wybierając większością głosów ” Jak się robi na wschodzie”. Temat ten był interaktywną podróżą przez lata eksperymentalnych doświadczeń, przedstawionych w wyjątkowo barwny i humorystyczny sposób. Całość została okraszona niezwykłymi fotografiami z różnych zakątków świata.

Po spotkaniu uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań, rozmów, zakupu książek wraz z autografem oraz wykonania wspólnych zdjęć z Przemkiem Kossakowskim.

Spotkanie zorganizowane zostało dzięki środkom finansowym pozyskanym z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania ” Partnerstwo dla książki” pn.:” Kulinarne podróże po tradycji i literaturze” realizowanego w bibliotekach publicznych gminy Dębno, składało się z wielu lekcji bibliotecznych, warsztatów, wystaw, a jego zwieńczeniem stał się wieczór autorski z Przemysławem Kossakowskim.

” Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Call Now Button