HALA WIDOWISKOWO - SPORTOWA W DĘBNIE

Spotkanie Noworoczne Kół Gospodyń Wiejskich

W dniu 27 stycznia na Hali Widowiskowo-Sportowej w Dębnie odbyło się noworoczne spotkanie Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego z członkiniami i członkami Kół Gospodyń Wiejskich. Chociaż Koła Gospodyń Wiejskich kojarzą się głównie z obecnością Pań, to jest tam również miejsce dla Mężczyzn.

W trakcie uroczystości włodarz gminy podziękował przybyłym gościom za poświęcony czas i energię włożoną w przygotowanie wielu wydarzeń w naszej gminie, podkreślając, że takie inicjatywy to doskonały sposób na integrację i poznanie się, umacnianie więzi sąsiedzkich oraz wymianę doświadczeń. Docenił ich zaangażowanie i postawę godną naśladowania, jak również entuzjazm i pasję w podejmowanych działaniach na rzecz aktywizacji społeczności lokalnej oraz upowszechnianie kultury i tradycji polskiej wsi.

Na wydarzeniu obecna była Marta Malec-Lech, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, która doceniła pracę jaką wykonują Koła Gospodyń Wiejskich oraz wręczyła wszystkim gościom czerwone korale, które nieodzownie kojarzą się z prawdziwą gospodynią. Radna Województwa Małopolskiego Pani Anna Mikosz dziękowała za współpracę i życzyła wszystkiego najlepszego w 2024 roku. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Dębno Piotr Matura, który dziękował wszystkim za cały rok intensywnej pracy.

W spotkaniu uczestniczyli również – dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło, radni: Elżbieta Rzepa, Marcin Gurgul, Monika Franczyk, Grzegorz Kłusek,  Józef Ciuruś oraz Karol Piwowarski. Uroczystość uświetnił występ solistów ogniska wokalnego Dębińskiego Centrum Kultury, takich jak: Wojciech Wołek, Weronika Gołąb oraz Maciej Grzyb, pod kierunkiem Pani Sylwii Pasek oraz Tadeusz Malik. 

Spotkanie poprowadziła Kierownik Wydziału Spraw obywatelskich, Sportu i Promocji Anna Jakubas.

Call Now Button