HALA WIDOWISKOWO - SPORTOWA W DĘBNIE

Kolejna Akcja Krwiodawstwa za nami

Dzisiaj Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie stała się miejscem, gdzie mieszkańcy Gminy Dębno mieli okazję okazać wielkoduszność i altruizm, oddając krew, która może uratować zdrowie i życie innych. Liczną grupę stanowili druhowie z okolicznych jednostek straży pożarnej. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Akcja „Twoja Krew Ratuje Życie” nie tylko przyniosła korzyści medycznego wsparcia, ale także umocniła więzi społeczności lokalnej. Mieszkańcy Gminy Dębno i okolicznych miejscowości udowodnili, że nawet niewielki gest może mieć ogromne znaczenie dla tych, którzy potrzebują pomocy.

W dzisiejszej akcji krwiodawstwa uczestniczyło ponad 30 osób i udało się zebrać blisko 15 litrów krwi, czyli leku ratującego życie i zdrowie ludzi. To szczególnie istotne, ponieważ tego płynu nie da się wytworzyć syntetycznie. Tylko dzięki wspaniałym sercom krwiodawców potrzebujący mają szanse na leczenie bądź uratowanie życia.

Dla osób, które oddały krew, przewidziano zestaw regeneracyjny, a także upominki ufundowane przez Wójta Gminy Dębno.

Organizatorzy  już teraz zapewniają, że to nie ostatnia tego typu inicjatywa.

Kolejna zaplanowana jest 9 czerwca bieżącego roku.

Dzisiaj Gmina Dębno pokazała, że serce tej społeczności bije mocno, pełne empatii i gotowe do niesienia pomocy.

Call Now Button