HALA WIDOWISKOWO - SPORTOWA W DĘBNIE

"Dziecięca Ferajna" wystąpiła w naszej gminie

W sobotę, 13 kwietnia 2024 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Dębnie odbył się niezwykły koncert zespołu „Dziecięca Ferajna”. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji 84 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Dziecięca Ferajna to najprawdopodobniej największy obecnie patriotyczno-edukacyjny projekt muzyczny, w skład którego wchodzi ponad 120 utalentowanych dzieci i młodzieży z całej Polski.

Podczas sobotniego koncertu znalazły się pieśni patriotyczne, wzbogacone o recytację tekstów opowiadających o narodowych bohaterach. Całość została okraszona scenicznym ubiorem artystów, w tym harcerskimi i wojskowymi mundurami, powstańczymi opaskami, hełmami, beretami oraz furażerkami z wojskowymi orzełkami. Koncert miał na celu rozwijanie wśród najmłodszych poczucia przynależności narodowej, pielęgnowania polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie był pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Zespół „Dziecięca Ferajna” powstał z głębokiego patriotyzmu i potrzeby serca.. Od początku jest kierowany przez muzyka i producenta Norberta „Smołę” Smolińskiego. Instruktorami wokalnymi , przygotowującymi dzieci i młodzież do występu byli Sylwia Pasek, Dariusz Augustyn, Katarzyna Sroka, Vira Kamińska oraz Katarzyna Cyza.

Organizatorem koncertu było Dębińskie Centrum Kultury, we współpracy z rodzicami z Dębna, Brzeska, Zaczarnia oaz Rudki. Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Partnerem głównym wydarzenia jest Małopolska.

Patronat honorowy objęła Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Anna Mikosz.

Call Now Button